Практика проведення Органічних Тижнів існує у світі вже чимало років. Вперше як в Центральній та Східній Європі, так і в Україні, подібна акція під назвою «ОРГАНІЧНИЙ ТИЖДЕНЬ В УКРАЇНІ», за ініціативи Федерації органічного руху України, була проведена 05-12 вересня 2013 р.

За п’ять років ця всеукраїнська акція стала вже традиційною і щорічною, охоплюючи десятки тисяч українців та гостей нашої держави. Органічна громадськість підтримала ініціативу Федерації органічного руху України щодо проведення цього року «ОРГАНІЧНОГО ТИЖНЯ В УКРАЇНІ» впродовж 18-24 вересня.

Органічний Тиждень в Україні - найбільше свято тих, хто вже живе, чи, принаймні, прагне жити у стилі органік. Це – тижневе свято органічних продуктів, а тако не лише тих, хто тісно задіяний в органічному агровиробництві, в переробці органічних продуктів, їх розповсюдженні, але, звісно, і у споживанні. Протягом жижня сотні окремих великих і малих подій продемонструють переваги органічного сільського господарства та його позитивний вплив на навколишнє середовище. Органік надає право вибору, здорову альтернативу буття.

У нас вже є доволі багато приводів для органічного святкування в Україні:

Органік – постійно зростаючий сектор економіки. Органічне агровиробництво є унікальним прикладом успіху для всього сільського господарства України з хоч іще і відносно невеликою, але постійно зростаючою кількістю нових як дрібних фермерів, так і дуже великих господарств. Хоча ціни на органік ще залишаються не завжди для всіх доступними, однак пропозиція сертифікованих органічних продуктів щороку зростає. Слідом за експортними ринками Євросоюзу, Америки та Азії все стрімкіше розвивається внутрішній ринок споживання у нашій державі. Органічне виробництво - прозоре джерело походження харчів. Органічні продукти є найбільш регульованими у світі і вітчизняні виробники, суворо дотримуючись стандартів ЄС, пропонують здорове джерело їжі, що не лише добре для нашого здоров'я, але і корисно для всього навколишнього середовища.

Органічні фермери працюють у гармонії з природою, а не проти неї, щоб виробляти здорові продукти харчування, не погіршуючи якість ґрунту, забезпечуючи не лише себе, але й майбутні покоління доступом до збережених безпечних багатих сільськогосподарських угідь, які існують в Україні.

Протягом тижневого періоду проводитиметься, зокрема:

Дев’ятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів – 23 вересня 2017 року у м.Київ;

Міжнародна конференція "Підвищення рівня чесності органічних виробничо-збутових ланцюгів" - 21-22 вересня 2017 року у м. Одеса;

Планується проведення у засобах масової інформації активної інформаційної та просвітницької кампанії щодо питань сертифікованого органічного виробництва, переваг органічних продуктів, їх маркування, інформування щодо подій, які відбуватимуться під час Органічного Тижня.

Учасниками Органічного Тижня в Україні стануть провідні виробники сертифікованої продукції, переробники, заклади торгівлі, де представлені органічні продукти, ресторани та кафе, освітні установи, всі, хто прагне розвивати органічний сектор в Україні, хто дбає про екологію нашої землі, хто вірить в те, що ми достойні споживати безпечні продукти.

Якщо Ви бажаєте взяти участь в Органічному Тижні, заплануйте свій графік на вересень, враховуючи органічні події тижня, зазначені у відповідному розділі сайту www.organicweek.in.ua

Якщо Ви плануєте проведення своєї органічної події, - повідомте нас про це (на ел.адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ), щоб інформація стала відомою та доступною для всіх завдяки цьому сайту та інформаційним ресурсам партнерів Органічного Тижня в Україні.